Zprávy z cslh.cz

Každý trenér ti něco dá, říká pro magazín Coach Jaromír Jágr

"Nemůžeš si vybírat a pamatovat jen trenéry, kteří ti dali něco pozitivního. Všechno vás nějakým způsobem ovlivní. Negativní zážitky vám mnohdy dají víc než ty pozitivní," říká v červnovém vydání magazínu Coach legenda českého hokeje Jaromír Jágr. Pro jeho stažení ve verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

David Pastrňák obhájil loňský triumf v anketě Zlatá hokejka

Loni se stal nejmladším vítězem Zlaté hokejky, teď David Pastrňák triumf obhájil. Útočník Bostonu vyhrál 50. ročník ankety o nejlepšího českého hokejistu, s náskokem 107 bodů předčil druhého Jakuba Voráčka, který slavil triumf v roce 2015. Třetí příčka patří Davidovi Krejčímu, útočník Bostonu a vítěz Zlaté hokejky 2013 nasbíral od hlasujících 518 bodů.

Anketa Zlatá hokejka slaví padesáté výročí

Anketa Zlatá hokejka vznikla před padesáti lety, jejím premiérovým vítězem byl v roce 1969 obránce Dukly Jihlava Jan Suchý. Držiteli Zlaté hokejky se zatím stalo 25 hokejistů, nejčastěji Jaromír Jágr (12), Dominik Hašek (5), Vladimír Martinec (4) a Milan Nový (3). Čtyřikrát zvítězili i slovenští hokejisté, kteří se ankety účastnili do roku 1993 – v roce 1980 Peter Šťastný, v roce 1983 Vincent Lukáč, v roce 1984 Igor Liba a v roce 1992 Róbert Švehla.

Zemřel bývalý vynikající rozhodčí Aleš Pražák

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel bývalý vynikající rozhodčí Aleš Pražák. Spolu s Rudolfem Baťou, Zdeňkem Kořínkem nebo Richardem Hajným patřil k silné, doma i za hranicemi uznávané generaci sedmdesátých let, uplatňující nové pojetí v řízení utkání.

Planetka mezi Jupiterem a Marsem byla pojmenována po Ivanu Hlinkovi

Mezinárodní astronomická unie pojmenovala planetku 39802 na památku legendárního hráče a trenéra Ivana Hlinky (1950–2004). Oficiální pojmenování vstoupilo v platnost 29. května 2018, kdy bylo zveřejněno v cirkuláři Minor Planet Center IAU.

Český svaz ledního hokeje vznikl před sto deseti lety

Český svaz ledního hokeje je jednou z nejstarších národních federací na světě, jako druhý v pořadí se stal již v roce 1908 členem League Internationale de Hockey sur Glace (LIHG), předchůdce Mezinárodní hokejové federace (IIHF).

Disciplinární komisi ELH povede Viktor Ujčík

Výkonný výbor ČSLH zvolil novým předsedou disciplinární komise ELH trojnásobného mistra světa Viktora Ujčíka. Viktor Ujčík (1972) oblékal v nejvyšší soutěži dresy několika klubů, sehrál v ní přes 900 utkání a v roce 2012 byl vyhlášen nejslušnějším hráčem extraligy.

Mladým reprezentacím pomohou mimo jiné Eliáš nebo Židlický

U mládežnických reprezentací bude v nadcházející sezóně působit řada hokejových osobností. Asistentem trenéra výběru U20 se stal Patrik Eliáš, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu. Trenérem mužstva, které se bude připravovat na mistrovství světa ve Vancouveru a Victorii, je Václav Varaďa, dosud působící u výběru U19, dalším asistentem Aleš Krátoška.

krátké zprávy

Přehled našich klubů v jiných soutěžích 2021-2022

V sekci soutěže najdete nově přehled účasti našich klubů v ostatních soutěžích v jiných krajích.

Mimořádné opatření Ministerstva Zdravotnictví platná od 22.11.2021

Ministerstvo zdravotnictví ČR uveřejnilo na svých stránkách mimořádné opatření omezující maloobchodní prodej zboží a poskytování služeb, které je účinné od 22. 11. 2021. Z pohledu ledního hokeje upravuje tři oblasti: 1) Přítomnost diváků na zimních stadionech. Platí, že:

 • se dokladem o tzv. „bezinfekčnosti“ nemusejí prokazovat osoby mladší 12 let,
 • osoby ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) se mohou prokázat u vstupu negativním výsledkem PCR testu, který musí být proveden nejdříve 72 hodin před návštěvou utkání,
 • osoby starší 18 let mají vstup na akci povolen pouze pokud prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo mají dokončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo jsou tzv. ve fázi zahájeného očkování a prokáží se u vstupu negativním výsledkem PCR testu.
2) Činnost profesionálních sportovců. Platí, že tito sportovci (jedná-li se o zaměstnance nebo OSVČ) jsou povinni absolvovat pravidelné testování (1 x týdně samotestem) dle mimořádného opatření. Profesionálním sportovcům je též umožněn vstup na sportoviště i pokud nesplňují podmínku stanovenou dle čl. I odst. 17., neboť se v jejich případě jedná o místo výkonu jejich činnosti, jak Českému hokeji potvrdila výkladovým stanoviskem Národní sportovní agentura. 3) Činnost amatérských sportovců. Platí, že:
 • účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště je umožněn osobám do 12 let věku bez nutnosti prokazování tzv. „bezinfekčnosti“,
 • osobám ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště povolen, pokud se prokáží negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně,
 • osobám starším 18 let je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště umožněn pouze pokud se jedná o osoby které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované (a tuto skutečnost mohou pořadateli akce prokázat příslušným certifikátem), nebo pokud se jedná o osoby ve fázi zahájeného očkování a prokáží se v takovém případě negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně.

Mimořádné opatření MZ ČR č.j.: MZDR 14601/2021-28/MIN/KAN

Vážení,   v návaznosti na e-mail zaslaný Vám dne 21. 11. 2021 večer ve věci mimořádného opatření č.j.: MZDR 14601/2021-28/MIN/KAN (dále jen „Opatření“) tímto sděluji, že jsme obdrželi konečné stanovisko ministerstva zdravotnictví České republiky ve věci účasti jednotlivých osob (hráčů, rozhodčích, trenérů, členů realizačních týmů) na sportovní akci.   Z uvedeného plyne, že:

 • soutěžních utkání ELH a I. ligy ČR (jakožto v profesionálních soutěžích) a sportovní přípravy na ně se mohou zúčastnit:
 
 • soutěžních utkání ostatních soutěží a sportovní přípravy na ně se mohou zúčastnit:
 • osoby do dovršení 12 let bez nutnosti prokázat tzv. „bezinfekčnost“,
 • osoby ve věku od 12 do 18 let vč. (nejedná-li se o osoby, které v posledních 180 dnech prodělaly nemoc covid-19, nebo osoby očkované) po prokázání se negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně,
 • osoby starší 18 let pouze po splnění podmínek dle čl. I odst. 17. Opatření (tj. osoby, které v posledních 180 dnech prodělaly nemoc covid-19, které mají ukončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo u kterých byl zahájen proces očkování /v takovém případě se tyto osoby prokazují negativním výsledkem PCR testu v intervalu 1 x týdně/) bez rozdílu, zda se jedná o amatéry nebo osoby, které za svou činnost v amatérské soutěži pobírají jakoukoliv odměnu (bez ohledu na to, zda se jedná o hráče, trenéry nebo rozhodčí).
  Z důvodu, že mimořádná opatření upravují povinnosti pořadatelů pouze pro konání amatérských soutěží, ruší se tímto vydané povinnosti účastníků utkání soutěží ČSLH ze dne 9. 11. 2021, a při organizaci sportovních utkání prosím postupujte dle platných opatření (v případě konání amatérských soutěží dle podmínek stanovených čl. I odst. 14. písm. d) Opatření).