Základní část je minulostí! Jičín si pohlídal první místo, ve středu začíná čtvrtfinále

Liberec - Krajská liga měla o víkendu na programu 20. kolo, kterým se uzavřela základní část. Jičín přetlačil Českou Lípu a zůstal tak na prvním místě, spolu s ním míří přímo do semifinále také Turnov. Zbývající čtyři týmy si to o dvě volná místa v elitní čtyřce rozdají ve čtvrtfinále, které startuje ve středu.

20. kolo: Jičín - Česká Lípa 5:3 (1:1, 0:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 9. Borovec (Prokop), 43. Hladík (Kollman, Průšek), 50. Průšek (Hladík), 51. Hladík, 52. Hladík (Průšek, Žalud) – 13. Vomáčka (Jandejsek, Černý), 46. Vomáčka (Jandejsek), 54. Vomáčka (Černý).

V Jičíně byly k vidění hned dva hattricky. Na domácí straně zazářil Jakub Hladík, za Českolipské pak Benjamin Vomáčka. Zápas rozhodla pasáž okolo 50. minuty, kdy Jičín vstřelil tři slepené branky a odskočil ve skóre. Na domácím ledě si tedy uhájil konečné první místo v základní části soutěže.

20. kolo: Turnov - Frýdlant 7:5 (2:3, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Adamec (Knap, Maděra), 20. Kožarik, 35. Hloušek (Knap), 38. Hloušek (Zákoutský, Kysela), 48. Knap (Kožarik, Adamec), 48. Kysela (Maděra, Kysilka), 60. Kožarik (Starosta, Maděra) – 4. Kolmann (Hlister, Chlum), 6. Šimůnek (Hlister, Kolmann), 8. Šimůnek (Folda, Kolmann), 27. Chlum (Hlister, Capulič), 50. Beníšek (Folda, Kolmann).

Turnov se měl v případě výhry a jičínského zaváhání ještě šanci vrátit na první místo. Mnohem lépe ale začal Frýdlant, a v 8. minutě vedl už 3:1. Domácí se nicméně přece jenom rozjeli a přestřelku dovedli k výhře 7:5.

20. kolo: Varnsdorf - Lomnice nad Popelkou 2:3 po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Chovanec (Pípa), 59. Prokop (Černý) – 5. Zajíc (Syrovátka, Junek), 36. Rudiš (Čakajík, Lemfeld), 62. Syrovátka (Rudiš, Černý).

Vítězná lomnická série byla na ledě Varnsdorfu v ohrožení, domácí totiž v závěru řádné hrací doby srovnali na 2:2 a šlo se do prodloužení. To v čase 61:01 ukončil hostující Lukáš Syrovátka, díky jehož trefě Lomnice brala bod navíc.

Jičín a Turnov jakožto dva nejlepší celky základní části míří rovnou do semifinále, zatímco další čtyři účastníci soutěže se utkají ve čtvrtfinálových sériích, které se hrají na dva vítězné duely a začínají ve středu. Lomnice nad Popelkou změří síly s Frýdlantem, Česká Lípa nastoupí proti Varnsdorfu.