V kraji se dařilo hostujícím týmům, lídr se blýskl jedenácti góly

Liberec - 16. kolo krajské soutěže mužů nabídlo v sobotu gólové hody. Turnov předvedl velký obrat v České Lípě, Jičín potvrdil první místo kanonádou ve Varnsdorfu a Lomnice zvládla přestřelku ve Frýdlantu. V neděli byla ještě na programu dohrávka, která patřila českolipským hokejistům.

16. kolo: Česká Lípa - Turnov 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 6. Nikl (Holčák), 14. Vondra (Veber) – 46. Maděra (Suska), 51. Maděra (Knap), 59. Adamec (Knap), 60. Knap (Maděra).

Českolipští domácí zápas s Turnovem rozehráli výborně a po dvou třetinách drželi nadějný náskok 2:0. Ve třetí části se ale vše změnilo – hosté náskok smazali a v 59. minutě vstřelil vítěznou branku Turnova obránce Miloslav Adamec. Bilancí 2+1 se blýskl Daniel Maděra.

16. kolo: Varnsdorf - Jičín 2:11 (2:3, 0:7, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Fojt (Chovanec), 11. Rubeš – 6. Hladík (Průšek), 9. Němec (Borovec, Prokop), 17. Borovec (Němec), 24. Hladík (Prokop, Borovec), 28. Prokop (Najman, Borovec), 30. Průšek (Němec), 30. Němec, 33. Kollman (Průšek), 37. Hladík (Průšek, Prokop), 40. Průšek (Hladík, Kollman), 44. Hladík (Kloutvor).

Vedoucí Jičín potvrdil své kvality ve Varnsdorfu. Po oboustranně zajímavé první třetině sice vedl jen o gól, nicméně ve druhém dějství už spustil kanonádu. Lídr tabulky se za třetinu prosadil hned sedmkrát a rozhodl o vysokém vítězství.

16. kolo: Frýdlant - Lomnice n. P. 4:7 (0:2, 2:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 25. Doubek (Capulič, Krebs), 39. Chlum (Folda), 42. Chlum (Havlíček, Borecký), 52. Hlister (Chlum, Krebs) – 10. Václavec (Lemfeld), 20. Vyhlídko (Syrovátka), 36. Drahoňovský (Junek, Syrovátka), 37. Lemfeld, 47. Syrovátka, 51. Junek, 60. Vyhlídko.

Lomnice nad Popelkou uspěla na ledě posledního Frýdlantu a uhájila třetí místo tabulky. Domácí nicméně soupeře potrápili a čtyřikrát skórovali. Lomnice přesto od 10. minuty držela vedení a dovedla duel k vítěznému konci.

dohrávka 4. kola: Varnsdorf - Česká Lípa 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Veber (Jandejsek), 8. Vomáčka (Bašek, Preussler), 15. Vondra (Šafařovský), 50. Preussler (Jandejsek, Vomáčka), 54. Šafařovský (Vomáčka).

V dohrávce na varnsdorfském ledě to jiskřilo, rozhodčí udělili málo vídaných 145 trestných minut! Po hokejové stránce ale držela otěže Česká Lípa, která položila základ k výhře už třemi góly v první třetině. Tři body (1+2) si připsal Benjamin Vomáčka, nulu vychytal Jan Král.