Seminář v Home Credit Areně přilákal tuzemskou trenérskou špičku

Liberec - Tento týden se v liberecké Home Credit Areně uskutečnil celorepublikový trenérský seminář pod vedením manažera mládeže a skills kouče Bílých Tygrů Jiřího Bermanna. Hlavním tématem bylo bruslení a pod Ještěd zavítal třeba i trenér národního týmu U20 Karel Mlejnek, liberecký odchovanec Jaroslav Nedvěd či několik dalších extraligových koučů.

Seminář odstartovala přednáška hlavního trenéra Kolína Jan Šťastného o NHL. Bývalý mládežnický trenér Bílých Tygrů totiž působil na stážích u Edmonton Oilers či Edmonton Oil Kings v juniorské Western Hockey League. Na jeho výstup pak navázal Jiří Bermann, který postupně přednášel o technice bruslení v jednotlivých kategoriích, o bruslařských dovednostech podle postů a implementaci tréninku bruslení do praxe. Po obědové přestávce následovala praktická část s ukázkami přímo na ledě.

Akce se zúčastnila tuzemská trenérská elita, nechyběl tak třeba hlavní kouč reprezentační "dvacítky" Karel Mlejnek či trenéři Mountfieldu HK Ladislav Čihák s Petrem Svobodou. Seminář si nenechal ujít ani kouč Letňan a liberecký odchovanec Jaroslav Nedvěd. "Přijelo sem hodně trenérů, i někteří extraligoví a my jsme rádi, že jsme je sem dostali. Přede všemi mám velký respekt. Vysoká účast mě překvapila," těšilo Bermanna.

Manažer mládeže Bílých Tygrů mohl být spokojen také s pozitivní odezvou, které se mu od trenérské obce dostala. "Viděl jsem na tvářích úsměvy, měl jsem i dodatečné telefonáty, kde se trenéři doptávali na některé věci. Témata je podle všeho zaujala." To mohl mimo jiné potvrdit přímo z místa i hlavní metodik Českého hokeje Zdeněk Vojta. "Takhle zorganizovaná akce by měla být vzorem pro ostatní akademie, moc se mi to líbilo. Samozřejmě chceme, aby se mezi naše trenéry mladších kategorií dostávaly poznatky ze zahraničí, což akce splnila dokonale," chválil Vojta.

Nadšení neskrýval ani Karel Mlejnek, který v letech 2016 - 2018 působil u Bílých Tygrů jako asistent trenéra Filipa Pešána. "Seminář vypovídal o kvalitě přednášejících i daných tématech. Počet přihlášených jednoznačně potvrzuje, že akademie a vlastně i celá liberecká organizace má velký respekt a kredit v hokejovém hnutí."

Nápad pořádat šestibodový trenérský seminář, což je maximální počet bodů, které lze získat, vznikl před dvěma lety. Premiérový ročník proběhl loni pouze online formou kvůli vládním opatřením. Letos už bylo možné akci uspořádat právě v zázemí Home Credit Areny a kapacita byla zcela naplněna. I vzhledem k úspěchu organizátoři pomalu plánují další ročník. "Chci, aby od nás hovořili další trenéři. Máme tu specialisty i na jiné dovednosti. Navštívíme zahraniční stáže a na základě toho budeme vybírat. Odtud by měla také vzejít informace, jak se tam dovednosti učí a jak vrcholové organizace fungují," uzavírá Bermann.