V kraji se mění lídr tabulky! Turnov využil jičínské klopýtnutí

Liberec - Souboj o prvenství po základní části krajské soutěže se dvě kola před koncem pořádně zamotává. Jičín totiž doma prohrál s Lomnicí a nabídl tak první místo tabulky Turnovu, který svoji šanci bezezbytku využil.

18. kolo: Jičín - Lomnice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Průšek (Hladík, Dvořák) – 1. Junek (Syrovátka, Čakajík), 23. Maťátko (Račko), 31. Černý (Čakajík, Maryška)

Lomnice domácí tým zaskočila hned v úvodu. Čas 0:53 přinesl vedoucí lomnickou branku, a přestože Jičín zkraje druhé třetiny vyrovnal, další góly už patřily znovu hostům. Lomničtí hokejisté si výhrou na ledě dosavadního lídra tabulky upevnili třetí místo, vítěznou trefu zařídil Martin Maťátko.

18. kolo: Česká Lípa - Frýdlant 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Preussler, 6. Jandejsek (Vomáčka), 11. Preussler (Rašín, Šafařovský), 21. Vomáčka (Preussler, Jandejsek), 33. Preussler (Rašín, Vomáčka), 38. Vondra – 38. Šír (Klinger, Krebs).

Českolipští v domácím prostředí na nic nečekali a proti poslednímu Frýdlantu předvedli raketový start. Už v 11. minutě drželi náskok tří tref! Domácí nakonec vyhráli jasně 6:1, tři branky vítězů vstřelil Milan Preussler.

18. kolo: Varnsdorf - Turnov 3:13 (2:3, 1:7, 0:3)

Branky a nahrávky: 10. Chovanec (Beránek, Veroněk), 15. Veroněk (Chovanec), 32. Veroněk (Chovanec) - 3. Knap (Maděra), 11. Hloušek, 20. Starosta (Knap, Maděra), 27. Suska (Divila, Liška), 27. Kožarik (Maděra), 30. Liška, 30. Knap (Maděra, Kožarik), 35. Hloušek (Suska, Liška), 36. Maděra (Knap), 37. Liška (Hloušek, Zákoutský Jan), 42. Maděra (Knap, Starosta), 46. Knap (Maděra, Kožarik), 49. Maděra (Starosta, Liška).

Turnov naplno využil jičínského zaváhání a podruhé v krátkém časovém sledu si ve velkém stylu zastřílel proti Varnsdorfu. Po první třetině bylo skóre ještě těsné, pak se však zápas zlomil jednoznačně na stranu hostů. Hned osm bodů si s bilancí 3+5 připsal na své konto Daniel Maděra.