Sezónu hodnotím pozitivně, říká regionální manažer Libor Daněk
Liberec - Sezóna 2024/25 byla premiérovým rokem Libora Daňka ve funkci regionálního manažera Libereckého hokeje. "Nezůstáváme stát na místě, snažíme se věci posouvat. Jsme malý kraj, v čemž je určitá výhoda i nevýhoda," bilancuje v posezónním rozhovoru.
Odkud profesně pocházíte?
Můj život je spjatý s Bílými Tygry Liberec. Začínal jsem tam jako hráč, později jsem byl v pozici trenéra a rozhodčího, později až do současnosti jako sportovní sekretář akademie a manažer developmentu. V klubu jsem sekretářskou pozici přebíral po Karlu Hornickém, který byl později i krajský sekretář. I v návaznosti na to jsem se pak po panu Hornickém dostal do pozice dnes už regionálního manažera.
Považujete první rok v nové funkci za úspěšný?
Samozřejmě je vždycky co zlepšovat. Když se ovšem za tím necelým rokem ohlédnu, vidím to určitě pozitivně. Nezůstáváme stát na místě, snažíme se věci posouvat. Jsme malý kraj, v čemž jsou určité nevýhody, ale i výhody – v menším kolektivu se dokážeme domluvit a víme, co chceme. Ekonomická síla je v návaznosti na užší spádovou oblast samozřejmě menší.
Je výhodou právě i Vaše pracovní spojení s Bílými Tygry, kteří jsou jediným klubem v kraji hrajícím profesionální soutěž?
Určitě to řadu věcí usnadňuje, to nemá cenu zastírat. Tygři jsou v našem kraji přirozeně matkou, která pomáhá další kluby opečovávat. Domluva je asi o něco jednodušší, než v krajích, kde je velkých klubů více. U Bílých Tygrů jsem zastával či zastávám poměrně široké spektrum činností, jsou to pro mě velké zkušenosti. Pracovní záležitosti, které se řeší na svazu, jsou z části podobné – řada z nich se ale samozřejmě různí a ty se postupně učím. Mám za sebou "první kolo," snažím se co nejvíce informací nasávat a naslouchat zkušenějším kolegům, kterým za to děkuji. V návaznosti na to bych chtěl obrovsky poděkovat taky Karlu Hornickému, který mi je vždycky k dispozici, když se potřebuji na něco zeptat.
Myslím, že je výhoda, že jsme společně s předsedou Libereckého hokeje Jiřím Bermannem oba právě profesně z Liberce, který v krajské lize mužů, kde občas vznikají nějaké příběhy rivality, nepůsobí. Je pak snazší mít nějaký nadhled a nezaujatost. Celkově jsem velmi rád za to, jak spolu kluby v našem kraji komunikují a jak přátelské vztahy zde panují.
Jak se Vám líbila uplynulá sezóna krajské ligy, kterou zakončilo finále mezi dvěma jabloneckými celky?
Musím říct, že krajská liga letos byla z mého pohledu velmi zajímavá. Už na začátku play-off mě některé výsledky překvapily. Následně jsme se i přes mírné starosti s tím, jak vyřešit termínové kolize dvou jabloneckých klubů na jednom stadionu, dostali až k tomu, že si to Vlci s Gepardy rozdali ve finále. Ta série měla šťávu, rozhodnul až pátý zápas. Stadion praskal ve švech, byl to opravdu zážitek. Pro celou soutěž to byla výborná vizitka.
Jaké jsou stručné vize do budoucna?
Samozřejmě se chceme dále ve všech ohledech posouvat. Stěžejní je pro nás třeba nábor a development rozhodčích, na čemž intenzivně pracujeme s předsedou komise rozhodčích Kamilem Zavřelem. Jsme rádi, že jsme zapojili mladé rozhodčí do zápasů VTM a podařilo se nám v rámci tohoto projektu udělat takovou rozhodcovskou miniakademii. V krajské lize mužů máme připravené nové medaile, zároveň dále pracujeme na online komunikaci a marketingové stránce. Jedním z dalších důležitých bodů je nastavení fungování turnajů v minihokeji a celkový rozvoj mládeže, v čemž nám pomáhá i jediný regionální trenér v Česku Ctibor Jech. Velká změna nás čeká také v tom, že se krajské svazy stanou pobočnými spolky ČSLH, s čímž se pojí mnoho povinností v rámci interního nastavení.