Mistrovský titul pro Turnov! Rozhodl až strhující pátý zápas

Finále krajské ligy mezi suverény celé letošní sezóny – Jičínem a Turnovem – nabídlo velkolepou hokejovou podívanou. Z pohledu diváka bylo jedině dobře, že mu finalisté nabídli nejdelší možné představení. Rozhodlo se až v prodloužení pátého duelu, kdy zlatý turnovský gól trefil Daniel Miškovský.

V sérii tahal každý tým chvíli za delší konec provazu. Lépe začal Jičín, úvodní domácí zápas totiž opanoval vysoko 5:1. V odvetě na ledě Turnova pak ale sebevědomí z prvního střetnutí nepotvrdil, o čtyři branky vyhrál tentokrát Turnov – 4:0.

Za vyrovnaného stavu na zápasy bylo jasné, že extrémně důležité bude třetí vzájemné setkání. A poprvé slavili hosté! Turnov za stavu 3:3 skóroval v prodloužení a přivezl si domů mečbol. Kdo ale čekal, že Turnovští na svém ledě soupeře definitivně zlomí, pořádně se mýlil. Jičín totiž koncentrovaným výkonem nedal svému soupeři šanci a rozstřílel ho 7:1.

Vše tedy dospělo až do pátého zápasu, ve kterém už byl – i v návaznosti na předchozí kanonádu – lehkým favoritem domácí Jičín. Rozhodující utkání bylo parádním vyvrcholením celé sezóny. Hrál se ofenzivní hokej, vedení přeskakovalo ze strany na stranu. Ještě v poslední minutě vedl Jičín o gól, jenže... necelých 50 sekund před koncem řádné hrací doby vyrovnal Daniel Miškovský a za stavu 5:5 se šlo do prodloužení.

Nastavený čas trval necelých devět minut, než se k puku znovu dostal turnovský hrdina Miškovský, ranou pod břevno završil hattrick a odstartoval mistrovské oslavy svého týmu. Turnov v rozhodujícím duelu zvítězil v Jičíně 6:5 po prodloužení a slaví druhý krajský titul ve své novodobé historii. Blahopřejeme!