Liberecká jízda na MMČR krajů skončila stříbrem, finále lépe vyšlo Plzeňským

Litoměřice - Ráz finálového utkání určil už samotný úvod. Plzeňský kraj se bleskově dostal do vedení 2:0, liberečtí hráči pak museli celou dobu útočit do plných a dávat si pozor na nebezpečné protiútoky. V polovině zápasu sahali po vyrovnání, ale soupeři pomohla i tyčka. V závěru utkání už museli hru hodně otevřít, což Plzeňští trestali a vyšponovali skóre na 7:2.

Ústřední postavou zápasu byl plzeňský útočník Adam Benák, který se zasloužil o bleskový start svého týmu. V první minutě prostrčil kotouč do sítě z prostoru u tyčky, ve druhé minutě úspěšně zakončil samostatnou akci - 0:2. Liberečtí měli poté velkou územní převahu, jenže šance nevyužili. Znovu navíc ujel Adam Benák, který v polovině prvního dějství dokonal hattrick - 0:3. Náš kraj se ovšem také prosadil, Daniel Kytka těžil z dobrého postavení na brankovišti - 1:3.

Ve 23. minutě už to bylo jen o gól, přesilovku střelou pod víko zužitkoval David Rozsíval - 2:3. K vyrovnání pak chyběly centimetry, Imrich Maxin trefil tyč! Štěpán Bogač posléze skvěle chytil trestné střílení Benáka, jenže z dalšího brejku se Západočeši přece jenom prosadili počtvrté. Radoval se David Slačík - 2:4.

Liberečané do třetí části vstoupili se snahou pokračovat v nátlakové hře, jenže soupeři se je už dařilo držet dále od své branky. Adam Benák se navíc prosadil počtvrté a v závěru se ještě mezi střelce zapsali Antonín Klatovský s Kryštofem Dykem - 2:7. Severočeši tedy na MMČR krajů zůstali těsně pod vrcholem. I tak jim ovšem patří absolutorium, že jakožto výběr složený jen z hráčů jednoho klubu zazářili v konkurenci větších krajů!

Liberecký kraj - Plzeňský kraj 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Kytka (Seidl), 23. Rozsíval (Vápeník, Bělohorský) – 1. Benák (Trachta), 2. Benák (Úbl), 11. Benák (Trachta), 35. Slačík (Jonák), 46. Benák (Trachta), 53. Klatovský (Jonák), 55. Dyk (Benák, Slačík).

Sestava Libereckého kraje: Bogač (Kanca O.) – Hrouda, Kanca M., Seidl, Ehrenberger (A), Stromský, Vápeník (C) – Bajer, Šťástka, Sanejstr, Kytka, Rozsíval, Maxin, Bělohorský, Krajdl, Bartovič, Choma, Plosová.

Hodnocení trenéra Vojtěcha Fialy: "Výsledek vypadá na papíře krutě, ale nedali jsme kůži lacino. Museli jsme se poprat s nečekanými komplikacemi, vinou zranění jsme přišli o Adriena Bartoviče a Lukáše Ehrenbergera. Z mého pohledu to byl neuvěřitelně odbojovaný zápas. Za stavu 2:3 jsme měli parádní momentum, ale tyčka a skvělý brankář soupeře nám zabránili ve vyrovnání. Gól na 2:5 to už zlomil, ale ani tak nemohu říct půl slova, že by na ledě někdo nenechal všechno a nebojoval do poslední vteřiny.

Velký kredit samozřejmě zaslouží Adam Benák, který dominoval. Těší mě ale fakt, že jsme jako tým složený jen z hráčů Bílých Tygrů dokázali celé čtyři dny přehrávat – nebo dnes hrdě vzdorovat – krajům, které jsou složené z minimálně dvou skvělých mládežnických celků. Gratuluji soupeři a moc děkuji hráčům i kolegům, kteří pro fungování našeho týmu na ledě i mimo něj udělali maximum."