Frýdlant šokoval Lomnici a zahraje si semifinále! Postoupila také Česká Lípa

Liberec - Čvrtfinálové série v krajské soutěži měly obě jen dvojzápasové trvání. Lomnici nad Popelkou překvapivě skončila sezóna po souboji s Frýdlantem, zatímco Česká Lípa roli favorita potvrdila a míří dál. V semifinále se do akce zapojí už také dva nejlepší celky základní části – Jičín s Turnovem.

1. zápas: Lomnice nad Popelkou - Frýdlant 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Mizera (Lemfeld), 36. Lemfeld (Račko) – 45. Slavík (Šimůnek), 49. Borecký (Doubek, Havlíček), 60. Havlíček (Šimůnek).

Dlouho to nevypadalo, že by se zahajovací zápas série měl tak zamotat. Ještě po 40 minutách vedla Lomnice 2:0 a směřovala za vítězstvím. Ve třetí části se ovšem Frýdlant nejprve nakopl gólem při vlastním oslabení a nedlouho poté vyrovnal. Lomničtí v závěru hráli dvě minuty v pěti proti třem, jenže obrovskou šanci na rozhodnutí nevyužili. V čase 59:51 tedy Frýdlant svému soupeři zasadil krutou ránu, když chybu v rozehrávce zužitkoval Filip Havlíček a posunul svůj tým na hranici postupu.

2. zápas: Frýdlant - Lomnice nad Popelkou 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Havlíček (Borecký, Doubek), 28. Doubek (Chlum, Klinger), 31. Klinger (Doubek), 38. Doubek (Beníšek, Klinger), 45. Šimůnek (Hlister, Kolmann), 51. Doubek (Beníšek, Klinger) – 9. Junek (Čakajík, Syrovátka), 12. Junek (Lemfeld), 31. Syrovátka (Junek).

Také ve druhém utkání Lomnice dobře začala. Po první třetině držela dvoubrankový náskok, ovšem Frýdlant si to nejlepší schoval na další průběh. Domácí paralyzovanému soupeři nasázeli šest gólů, z nichž na pěti měl podíl Petr Doubek (3+2). Přestože tedy ve dvacetikolové základní části dělilo oba soupeře propastných osmnáct bodů, povedl se Frýdlantu skvělý počin a po dvou obratech si zajistil postup mezi nejlepší čtyřku!

Konečný výsledek série: Lomnice nad Popelkou - Frýdlant 0:2.

1. zápas: Česká Lípa - Varnsdorf 8:2 (1:0, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Šesták (Bašek), 27. Veber (Vondra, Bašek), 30. Holčák (Češka), 39. Vomáčka (Šesták), 47. Vondra (Veber), 50. Šafařovský (Veber), 51. Holčák (Češka), 56. Holčák (Češka, Žák) – 34. Matějka, 53. Matějka.

Jednalo se sice o sérii mezi čtvrtým a pátým týmem základní části, nicméně vzhledem k velice rozdílné formě v posledních týdnech byla poměrně velkým favoritem na postup Česká Lípa. A před svými fanoušky to potvrdila. Varnsdorf se první polovinu utkání držel na dostřel, jenže domácí následně začali skóre navyšovat a také díky třem trefám Radka Holčáka zvítězili 8:2.

2. zápas: Varnsdorf - Česká Lípa 1:7 (1:2, 0:5, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Matějka (Žďánský) – 3. Jandejsek (Šesták, Češka), 5. Šafařovský (Černý), 21. Češka (Beránek), 27. Jandejsek (Šesták, Preussler), 27. Holčák (Beránek, Češka), 32. Jandejsek (Rašín), 39. Vondra (Šafařovský).

Druhé utkání nabídlo do jisté míry podobný průběh. První třetina byla vyrovnaná, tentokrát však Česká Lípa rozsekla zápas ještě dřív. Do semifinále ji definitivně posunulo už pětigólové druhé dějství, hattrickem se blýskl obránce Adam Jandejsek. Českolipští tedy během dvou čtvrtfinálových střetnutí nasázeli patnáct branek.

Konečný výsledek série: Česká Lípa - Varnsdorf 2:0.

Na řadě jsou teď semifinálové série, které začínají v pátek. Do akce už jde vítěz základní části z Jičína i druhý Turnov. Hrát se bude na tři vítězné zápasy.