Deváťáci Bílých Tygrů jsou mistry České republiky!

Ostrava - Velkého úspěchu dosáhla liberecká kategorie U15, která v ostravské Porubě ovládla finálový turnaj a získala mistrovský titul. Vítězství v soutěži strvdili Bílí Tygři pondělní výhrou nad Kometou.

Na MČR postoupilo šest nejlepších týmů ze základních částí jednotlivých geografických skupin. A čekal je náročný program – pět zápasů v pěti dnech. Bílí Tygři na turnaji měli vysoké ambice, což potvrdili už v prvním utkání, když po obratu přestříleli Plzeň 5:4. Podobný kousek se jim povedl také o den později, a Slavii přetlačili 3:2.

Těsný byl také sobotní duel proti Třinci. O gól tentokrát vyhrál soupeř (4:3) a bylo tedy jasné, že nesmírně důležité bude nadcházející střetnutí s doposud stoprocentní Mladou Boleslaví. Severočeši svého rivala porazili 5:3 a před posledním dnem tedy měli situaci ve svých rukách! Na velikonoční pondělí přehráli brněnskou Kometu 6:1 a mohli se radovat z titulu republikových šampionů.

Stříbrné medaile brala Mladé Boleslav, bronz patří Plzni. V konečné tabulce následovalo Brno a Slavia, šestí se umístili třinečtí Oceláři. Bílí Tygři byli vidět i v individuálních statistikách. Nejproduktivnějším hráčem MČR byl Adrien Bartovič, který měl s fantastickou bilancí 8+4 přímý podíl na více než polovině branek svého týmu. Hned za ním následoval parťák David Rozsíval (4+7).

"Hrát v posledním zápase sezóny o titul je fantazie. Klobouk dolů před týmem za výkon, aktivitu a vytrvalost, kterou jsme Kometu udolali. Je to nejlepší tečka za sezónou, jakou si můžeme přát. A tahle parta lidí si za svoji práci tenhle titul zaslouží! Velké poděkování všem hráčům a celému realizačnímu týmu. Takový úspěch je špička ledovce, nestalo se to ze dne na den. Všem hráčům bych chtěl do budoucích kariér popřát, aby si tenhle rok pamatovali. Na konci dne nikdo není větší než tým," nechal se po posledním utkání slyšet hlavní liberecký trenér Vojtěch Fiala.