Bílí Tygři pořádali ve spolupráci s Libereckým hokejem trenérský seminář

Liberec - Bílí Tygři ve VIP prostorách Home Credit Areny uspořádali ve spolupráci s krajským svazem trenérský seminář, na kterém přednášeli trenéři libereckého klubu. Rozebíraly se zejména poznatky ze zahraničních cest, které trenéři v uplynulém roce absolvovali.

Semináře se zúčastnil také videokouč libereckého A-týmu Aleš Vladyka, který s přítomnými hosty rozebíral hru top týmů na olympijském turnaji v uplynulém roce a současné trendy ve světovém hokeji..

Po většinu i s přestávkami přibližně osmihodinového programu nicméně měli slovo trenéři tygří mládeže. Ctibor Jech ml. s Richardem Lobem se například podělili o cenné poznatky ze stáže ve Švédsku, Jan Lucák zase odhalil zajímavosti ze svého působení v ruském týmu Salavat Julajev Ufa.

Řada přišla také na zkušenosti Libora Daňka ze zámořského turnaje Pee-Wee pro kategorie U13, a v návaznosti na to se rozebíraly také rozdíly mezi výchovnými programy v Kanadě, USA a v Česku. Témat ale bylo ještě víc.

Manažer akademie Bílých Tygrů Jiří Bermann se ohlíží za seminářem: "V Liberci každoročně pořádáme seminář, na kterém se s našimi kolegy z jiných klubů chceme podělit o zkušenosti ze zahraničí. Letos proběhl třetí ročník. Seminář beru jako dobrou prezentaci trenérů i celého klubu. Jsem hrdý na to, že v klubu máme tak kvalitní trenéry, že takovou akci můžeme každý rok uspořádat."